Elämäni Sepot

Tänään on torstai 18.5.2017 ja tämän päivän kirjoitus löytyy tämän alta. Löysin blogini luonnoksista tällaisen kirjoituksen vuodelta 2014:

su 14.9.2014

Irma Antikainen on edelleen rouva Nike. (Olin käynyt Iisalmen lähetyskirppiksellä ja seurakuntavaalit olivat tulossa, hm.)

Olen adoptoinut elämään kaksi Seppoa. Kulttuuriltaan he ovat täysin erilaisia, mutta ihmistyypiltään samanlaisia: ihmisystävällisiä, ympäristöstään ja ympäröivistä ihmisistä kiinnostuneita, välittömiä ja vilpittömiä.

Olin siis vuonna 2014 adoptoinut kaksi Seppoa. Mielenkiintoista. Toisen Sepon muistan, mutta toista en! Sen Sepon, jonka muistan, olen kadottanut väliaikaisesti. Pyydän häntä pikaisesti antamaan elonmerkin! Ja se toinenkin Seppo, jota en millään nyt saa päähäni, voisi myös ilmoittautua. Sepposeponseppo, herramujeetätä muistia.

[Vanhempi teksti] « [Sisällysluettelo] » [Uudempi teksti] | [Haku] | [Sivun yläosaan]

Webbiriihi